Joanna Wrzochalska - Zaręba

Władysława Filochowska

Joanna Wrzochalska - Zaręba

Władysława Filochowska

W tym miejscu zapraszamy do zapoznania się z publikacjami, dotyczącymi przede wszystkim zmian prawa oraz orzeczeń wydawanych przez Sąd Najwyższy, mających ścisły związek z notariatem i czynnościami notarialnymi.

Joanna Wrzochalska - Zaręba

Władysława Filochowska

Konrad Filochowski

19 stycznia 2020
W polskim prawodawstwie źródłem powołania do spadku jest ustawa lub testament. Do dziedziczenia ustawowego dochodzi przeważnie wówczas, gdy zmarły nie sporządził testamentu. Dziedziczenie ustawowe przebiega zgodnie z regułami określonymi w
01 stycznia 2020
„Dalszy zstępny spadkodawcy nie jest uprawniony do zachowku po nim, jeśli - w razie dziedziczenia testamentowego - zstępny spadkodawcy złożył oświadczenie o odrzuceniu spadku z ustawy.” Tak brzmi sentencja Uchwały
15 grudnia 2019
Urzędowe poświadczenie podpisu jest jedną z przewidzianych w polskim prawodawstwie form czynności prawnych. Jest formą szczególną, obok urzędowego poświadczenia daty (tzw. daty pewnej) oraz najwyższej formy prawnej tj. aktu notarialnego.

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

19 stycznia 2020
W polskim prawodawstwie źródłem powołania do spadku jest ustawa lub testament. Do dziedziczenia ustawowego
01 stycznia 2020
„Dalszy zstępny spadkodawcy nie jest uprawniony do zachowku po nim, jeśli - w razie

 

Zadzwoń do nas:

+48 22 314 71 41

+48 22 314 71 42

KANCELARIA NOTARIALNA

Wszelkie prawa zastrzeżone/All rights reserved